Riddle #3612

Question: If I am buying 9 for $1, 18 for $2, 125 for $3, and 1222 for $4, then what am I buying?

Riddle Discussion

By: cubicjake on 7/6/16

i dont get it\n

Similar Riddles

Question: When is 99 more than 100?

Question: You have a glass of water that looks about half full. How can you tell, only using the glass of water itself, if the glass is half full or not?

The glass is a right cylinder.

Question: Mr. Smith has 4 daughters. Each of his daughters has a brother.

How many children does Mr. Smith have?

Riddle #826 (medium)

Question: Jasmine has a toaster with two slots that toasts one side of each piece of bread at a time, and it takes one minute to do so.

If she wants to make 3 pieces of toast, what is the least amount of time she needs to toast them on both sides?

School (medium)

Question: Nathan has math 4 times a week. If he has math 8:00 Monday, 9:20 on Tuesday, 10:40 on Wednesday, and 1:20 on Friday, when does Nathan have math on Thursday?